Taxi Zakopane - tanio

Euro Taxi 602 - 822 - 666 18 - 2000 - 688
4,4 WIĘCEJ
Radio Taxi Tatry Zakopane 18 20 66666 18 196 25 Opłata początkowa 10 zł Cena za km. od 6 zł
4,0 WIĘCEJ
Radio taxi Zakopane 191-92 1820-11111
4,5 WIĘCEJ
Speedy Taxi Zakopane 660 746 166
5,0 WIĘCEJ
Taxi Fixy Zakopane 800 111 111 Opłata początkowa 8.00 zł Cena za km. od 2.5 zł
4,0 WIĘCEJ
Taxi Zakopane 24 +48 500 600 471
4,5 WIĘCEJ
zakopane-taxibus.pl 796 803 803 Opłata początkowa 9.00 zł Cena za km. od 5 zł
4,0 WIĘCEJ

Najważniejsze informacje - taxi Zakopane

Przewoźnik, który dysponuje najniższą opłatą początkową to Taxi Fixy Zakopane - która wynośi 8.00 zł. Natomiast najniższa opłata za kilometr Twojej podróży to 2.5 zł z przewoźnikiem Taxi Fixy Zakopane , do którego możesz zadzwonić, korzystając z numeru: 800 111 111 . Najlepsze opinie wśród naszych Użytkowników uzyskał Speedy Taxi Zakopane , do którego możesz zadzwonić, korzystając z numeru: 660 746 166 . Warto podkreślić, iż to nie cała oferta miasta Zakopane. Do Państwa dyspozycji są również:

Radio taxi Zakopane
Euro Taxi
Taxi Zakopane 24

Dzięki dużemu wyborowi przewoźników, gwarantujemy najszerszą ofertę przewozów w mieście Zakopane.

Taxi Zakopane – przejazd po mieście

Podróżujący do Zakopanego pociągiem już na dworcu witani są przez przedstawicieli różnych firm taksówkarskich. Można więc podpytać o cenę przejazdu i wybrać najkorzystniejszą opcję. W obrębie miasta kurs nie powinien wynieść nas więcej niż 50 zł. Warto pamiętać, że taksówki w Zakopanem świadczą również usługi pozamiejskie. Te będą oczywiście odpowiednio droższe, ale dzięki takiej ofercie bez problemu dostaniemy się np. do Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej, czy nawet na termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Jeżeli podróżujemy większą grupą i potrzebujemy taxi busa to najlepiej zrobić telefoniczną rezerwację odpowiednio wcześniej. Dobrze wiedzieć, że niektóre firmy taksówkarskie mają aplikacje mobilne do zamawiania kursu.

Czy taksówką przewieziemy narty?

Jak najbardziej. Zamawiając taksówkę, poinformujmy dyspozytora o takiej potrzebie. Może być konieczne wniesienie dodatkowej opłaty.

Czy w taksówce zapłacę kartą?

Większość firm taksówkarskich w Zakopanem oferuje możliwość płatności kartą. Szukajmy na szybie odpowiednich oznaczeń czy też zapytajmy kierowcę lub dyspozytora.

Gdzie się wybrać?

Przybywających do Zakopanego z większych miast zaskoczyć może fakt, że w tym regionie nie uświadczymy usług transportowych takich jak Uber czy Bolt. W mieście możemy skorzystać z transportu zbiorowego, czyli dwóch linii autobusowych łączących krańce miasta dużą pętlą. Wybierając komunikację miejską, rozkład najlepiej sprawdzić przed wybraniem się na przystanek. W przeciwnym razie może okazać się, że na najbliższy autobus poczekamy nawet godzinę. Wygodną opcję dla wielu turystów stanowią więc taksówki.

Dolina Kościeliska ze względu na łagodny charakter terenu jest często wybieraną destynacją. Przejście jej zajmuje 2-3 godziny. Za kurs taksówką z centrum Zakopanego do początku trasy zapłacimy min. 40 zł (tutaj ceny będą się wahać, w zależności od przewoźnika i sezonu, nawet do 80 zł) a czas przejazdu to 15 minut. Dolina Chochołowska, podobnie do Kościeliskiej często wybierana jest przez rodziny na spokojny spacer. Zlokalizowana jest dalej, stąd za kurs zapłacimy trochę więcej (w zależności od taryfy od 50 zł).

Pobyt w Zakopanem nie może obejść się bez odwiedzenia słynnego Morskiego Oka. Oddalone jest od centrum miasta o 25 km, co nie stanowi problemu dla zakopiańskich taksówkarzy, dowiozą nas bowiem w 45 minut.

Dlaczego skorzystać z przewozu?

Oczywiście, we wszystkie miejsca moglibyśmy wybrać się również własnym samochodem (jeżeli posiadamy), ale pamiętajmy, że przy lokalizacjach atrakcyjnych turystycznie będziemy musieli zapłacić za możliwość pozostawienia pojazdu na parkingu (nie zawsze strzeżonym). W mieście opłaty za postój w strefie płatnego parkowania pobierane są w dni robocze od 8:00 aż do godziny 21:00. Za trzygodzinny postój zapłacimy powyżej 10 zł. Inaczej wyglądają ceny na parkingach przy szlakach. Stawki zaczynają się od 10 zł (parking przy Dolinie Chochołowskiej) i rosną do nawet 40-50 zł (Morskie Oko). Podróż własnym samochodem ma jeszcze jedną wadę — pozbawia kierowców możliwości degustowania góralskich napojów wyskokowych.

Dla przybywających zza granicy oferta taxi w Zakopanem została rozszerzona o dojazdy do najbliższych lotnisk. Podróż na lotnisko Kraków Balice kosztuje około 350 zł, Katowice Pyrzowice powyżej 700 zł (pasażer pokrywa też koszt bramek na autostradach). Do lotniska w Popradzie na Słowacji dostaniemy się za około 300 zł.

Dlaczego warto wybrać się na weekend do Zakopanego?

Zakopane to małe miasto, liczące zaledwie 28 tys. mieszkańców. W Polsce jest bardzo popularnym celem podróży. Szacuje się, że w najbardziej obleganych dniach w mieście przebywa nawet 250 tys. turystów. W dodatku z roku na rok odwiedzający Zakopane ludzie biją rekordy frekwencji i to nie bez powodu. Region oferuje nam wiele atrakcji bez względu na porę roku. Zimą bowiem możemy skorzystać z licznych tras narciarskich zlokalizowanych w tak malowniczych miejscach jak Kasprowy Wierch, Nosal czy Polana Gubałówka. Dla głodnych nie tylko wrażeń okolica oferuje wiele wspaniałych restauracji serwujących lokalne specjały. Poszukującym odpoczynku polecają się uwadze termy w Białce Tatrzańskiej, oddalone od Zakopanego o około 25 km. Latem na wprawionych turystów czeka wiele szlaków o różnym poziomie trudności. Nawet jeżeli zaliczyliśmy już te najpopularniejsze jak Morskie Oko, Gubałówka czy Dolina Kościeliska, to wciąż mamy jeszcze wiele do zobaczenia. Zakopane jest świetną bazą wypadową!