Taxi Kraków - tanio

EcoTaxi 12 644 22 22 Opłata początkowa 7 zł Cena za km. od 1.95 zł
4,5 WIĘCEJ
Free Taxi Polska +48 58 35 36 111 Opłata początkowa 8.00 zł Cena za km. od 2.4 zł
4,0 WIĘCEJ
iCar +48 12 653 5555 +48 12 888 0000 Opłata początkowa 7 zł Cena za km. od 1.98 zł
0,9 WIĘCEJ
Lider Taxi 12 400 01 02 Opłata początkowa 7 zł Cena za km. od 1.8 zł
5,0 WIĘCEJ
Megataxi (12) 196 25 124 000 000 Opłata początkowa 7 zł Cena za km. od 2 zł
4,0 WIĘCEJ
Radio Taxi „DWÓJKI” 196-22 (12) 422 22 22 Opłata początkowa 7 zł Cena za km. od 2.3 zł
5,0 WIĘCEJ
Radio Taxi MPT 604 96 63 00 601 96 63 00 Opłata początkowa 7 zł Cena za km. od 2.3 zł
4,0 WIĘCEJ
Radio taxi Wawel 1-9666 12 266-66-66 Opłata początkowa 7 zł Cena za km. od 2.3 zł
1,0 WIĘCEJ
radiotaxi919 12 191 91 12 419 00 00 Opłata początkowa 7 zł Cena za km. od 2.5 zł
4,5 WIĘCEJ
TAXI BUS KRAKÓW +48 12 345 47 61 Opłata początkowa 7 zł Cena za km. od 2.3 zł
4,5 WIĘCEJ
Taxi fixy Kraków 800 111 111 Opłata początkowa 6.30 zł Cena za km. od 1.98 zł
4,5 WIĘCEJ

Najważniejsze informacje - taxi Kraków

Przewoźnik, który dysponuje najniższą opłatą początkową to Taxi fixy Kraków - która wynośi 6.30 zł. Natomiast najniższa opłata za kilometr Twojej podróży to 1.8 zł z przewoźnikiem Lider Taxi , do którego możesz zadzwonić, korzystając z numeru: 12 400 01 02 . Najlepsze opinie wśród naszych Użytkowników uzyskał Radio Taxi „DWÓJKI” , do którego możesz zadzwonić, korzystając z numeru: 196-22 . Warto podkreślić, iż to nie cała oferta miasta Kraków. Do Państwa dyspozycji są również:

EcoTaxi
iCar
Megataxi

Dzięki dużemu wyborowi przewoźników, gwarantujemy najszerszą ofertę przewozów w mieście Kraków.

Taxi Kraków - najlepszy sposób transportu po stolicy Małopolski

Niezależnie od tego, czy do Krakowa przyjechaliśmy jako turysta, czy w celach biznesowych - najprawdopodobniej prędzej czy później skorzystać będziemy musieli z transportu publicznego. Nie każdemu jednak odpowiada konieczność jazdy autobusem, tramwajem czy pociągiem, w tłoku i pośród innych pasażerów. Komfort indywidualnej podróży o wybranej przez nas godzinie zapewnia tylko taksówka - a tych, na szczęście, w dawnej stolicy Polski nie brakuje.

Gdzie więc dojedziemy taksówką w Krakowie? Na szczęście obsługujących to miasto firm taksówkowych jest naprawdę bardzo dużo - toteż zasięgiem swoim obejmują one praktycznie całe miasto. Taksówką dojedziemy zarówno do centrum miasta, niemal dokładnie pod Zamek Królewski na Wawelu, jak i do słynnego krakowskiego ZOO. Taksówka zapewni też dojazd do wielu miejsc i budynków użyteczności publicznej - w tym choćby do Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Oczywiście, oferta taxi w Krakowie jest bardzo zróżnicowana. Swoje usługi świadczą dziesiątki różnych firm, a do tego pamiętać należy, że miasto podzielone jest na kilka stref taksówkowych. Cena kursu może więc różnić się w zależności od tego, skąd i gdzie chcemy dojechać.

Gdzie można dojechać korzystając z Taxi w Krakowie?

Kraków jest pełen niezwykle interesujących miejsc, z których każde jest warte zobaczenia. Oczywiście, warto odwiedzić Kraków z gotowym już planem zwiedzania, choć z drugiej strony - od czasu do czasu nie zaszkodzi “pójść na żywioł” i przyjechać do Krakowa kompletnie bez planu. Taxi Kraków i tak zawiezie nas przecież w niemalże dowolne miejsce.

Będąc w Krakowie grzechem będzie z pewnością nie zobaczyć Rynku Głównego. Znajdziemy tu słynne na całą polskę Sukiennice, niezwykle interesujące i opowiadające wiele o historii miasta podziemia, wspaniale prezentujący się Ratusz, a do tego - wiele miejsc, w których możemy po prostu dobrze zjeść i się zrelaksować. Z Krakowskiego Rynku całkiem niedaleko jest również do Zamku Królewskiego - to niecałe dwa kilometry drogi. Ile zajmie podróż taksówką do Rynku Głównego? Jeśli rozpoczniemy ją przy lotnisku Kraków-Balice - zakładając brak utrudnień na drodze - zajmie ona nie więcej niż 30-35 minut. Natomiast podróż z dworca PKP Kraków Główny zajmie około 10-15 minut.

Kolejnym miejscem, które zdecydowanie warto zobaczyć, jest krakowski ogród zoologiczny. To olbrzymie ZOO zajmuje powierzchnię blisko 20 hektarów, a obecnie mieszka w nim niemalże 1400 zwierzaków, reprezentujących ponad 270 gatunków. W krakowskim ogrodzie zoologicznym znajdziemy zarówno ssaki, jaki i gady, płazy, czy ptaki. Jest to zdecydowanie miejsce, do którego warto udać się choć raz podczas wizyty w Krakowie. Podróż taxi z lotniska Kraków-Balice zajmie około 15 do 20 minut. Nieco dłużej z kolei, bo około 30 minut potrwa podróż z okolic dworca PKP Kraków Główny. Pokonanie trasy z Rynku Głównego do ogrodu zoologicznego trwa zaś do 20 minut.

Następnym miejscem na turystycznej mapie Krakowa może być Fabryka Emalia prowadzona niegdyś przez Oskara Schindlera - przedsiębiorcę, który oferując zatrudnienie uratował przed śmiercią w obozach koncentracyjnych ponad 1.000 Żydów. Obecnie znajduje się tu muzeum poświęcone jego pamięci. Jest to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia, zaleca się jednak pamiętać o odpowiedniej powadze. Podróż z lotniska Kraków-Balice nie zajmie dłużej, niż 20 minut. Podróż taksówką z dworca Kraków Główny zajmie mniej więcej podobnie dużo czasu. Najszybciej dojedziemy tu zamawiając taxi w okolicach Rynku Głównego - podróż potrwa 10 do 15 minut.

Jeśli zaś chodzi o miejsca, w których można po prostu odprężyć się i zrelaksować - godne polecenia są z pewnością Bulwary Wiślane. Stanowią one jedno z ulubionych miejsc spotkań przybywających do miasta turystów, ale i lokalnych mieszkańców. Główną atrakcją tego miejsca są prawdopodobnie barki, którymi turyści mogą wybrać się w rejs po wodach Wisły. Wyruszając taksówką z lotniska Kraków-Balice dojedziemy tu w nie więcej, jak 30 minut. Przejazd spod głównego krakowskiego dworca PKP trwał będzie 10 do 15 minut, natomiast zamawiając taksówkę w Rynku Głównym dojedziemy tu w około 10 minut.

Dlaczego warto zobaczyć Kraków?

Kraków jest miejscem wprost wypełnionym atrakcjami turystycznymi. Zabytki, muzea, parki, atrakcje dla dzieci - jest tu praktycznie wszystko. Miasto to stanowi więc świetny cel podróży sam w sobie, jak i przystanek na dalszej trasie. Oczywiście - w Krakowie można również naprawdę dobrze zjeść. To właśnie w stolicy Małopolski znajduje się kilka restauracji uważanych za najlepsze w Polsce - choć nie brakuje również barów mlecznych, czy budek z kebabami. Nie wolno też zapomnieć o bogatym wyborze hoteli i miejsc noclegowych, Podróż do Krakowa to świetny pomysł na wakacje na każdą kieszeń.

Samo przemieszczanie się po mieście również nie stanowi najmniejszego problemu, również dzięki olbrzymiej ilości kursujących po Krakowie taksówek. Naszą podróż możemy więc zaplanować zgodnie z naszymi oczekiwaniami i zobaczyć wszystkie miejsca, jakie naszym zdaniem są godne uwagi. Taxi Kraków zawiezie nas do każdej dzielnicy miasta, w praktycznie każde miejsce - wszystko to w miłej atmosferze indywidualnej podróży, zamiast tłoku i ścisku typowych dla innych metod komunikacji publicznej.

Gdzie najlepiej rozpocząć zwiedzanie Krakowa?

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie zwiedzania będzie prawdopodobnie dzielnica Stare Miasto. Znajduje się tu wiele bardzo atrakcyjnych zabytków - w tym Rynek Główny i jego atrakcje, Zamek Królewski, czy też klimatyczne i zielone Planty. Dzielnica ta stanowi także świetne miejsce na bazę wypadową w inne miejsca w Krakowie - praktycznie o każdej godzinie znajdziemy tu jakąś taksówkę, a także sporo miejsc noclegowych, jeśli nasze zwiedzanie zechcemy przełożyć na kolejny dzień. Kraków to miejsce piękne, gościnne i niezwykle klimatyczne - jesteśmy przekonani o tym, że każdy, kto choć raz odwiedził stolicę Małopolski z pewnością się z tym zgodzi.