Taxi Toruń - tanio

COPERNICUS HALO-TAXI TORUŃ 1-9192 1-9191 Opłata początkowa 4.00 zł Cena za km. od 2.8 zł
4,0 WIĘCEJ
Hallo Taxi Toruń 56 33 33 333 Opłata początkowa 4.00 zł Cena za km. od 2.6 zł
0,8 WIĘCEJ
Puls Taxi 5 (56) 1-9195 (+48) 501 00 91 95 Opłata początkowa 4.00 zł Cena za km. od 2.4 zł
4,0 WIĘCEJ
Taxi 4 Toruń 1-9194 Opłata początkowa 4.00 zł Cena za km. od 2.8 zł
3,4 WIĘCEJ
TAXI TORUŃ MERCEDES 56 1 9199 800 68 68 16 Cena za km. od 2.8 zł
2,0 WIĘCEJ

Najważniejsze informacje - taxi Toruń

Przewoźnik, który dysponuje najniższą opłatą początkową to COPERNICUS HALO-TAXI TORUŃ - która wynośi 4.00 zł. Natomiast najniższa opłata za kilometr Twojej podróży to 2.4 zł z przewoźnikiem Puls Taxi 5 , do którego możesz zadzwonić, korzystając z numeru: (56) 1-9195 . Najlepsze opinie wśród naszych Użytkowników uzyskał Puls Taxi 5 , do którego możesz zadzwonić, korzystając z numeru: (56) 1-9195 . Warto podkreślić, iż to nie cała oferta miasta Toruń. Do Państwa dyspozycji są również:

TAXI TORUŃ MERCEDES
Hallo Taxi Toruń
Taxi 4 Toruń

Dzięki dużemu wyborowi przewoźników, gwarantujemy najszerszą ofertę przewozów w mieście Toruń.

Taxi Toruń, czyli o czym warto wiedzieć?

Toruń to miasto w którym funkcjonuje wiele firm świadczących usługi taksówkarskie. Wśród wielu ofert taxi Toruń można spotkać się z dużą różnorodnością cen. Koszt przejazdu zależna jest nie tylko od przewoźnika, ale również od taryfy w jakiej obowiązuje przejazd. Warto pamiętać, że Toruń jest podzielony na części, nie na dzielnice i to właśnie na tej podstawie wyliczana jest cena przejazdu. Średni koszt za kurs taksówką w Toruniu wynosi od 3 - 9 złotych, a za dojazd do skrajnych rejonów miasta takich jak Mokre, Rubinkowo czy Bielawy można zapłacić nawet do 15 zł za przejechany kilometr. Większość firm taksówkarskich pobiera również opłatę za postój, która wynosi ok. 50 zł. Sieć taksówek w Toruniu jest bardzo rozwinięta i pozwala dotrzeć do większości części miasta, dlatego jest to niewątpliwie najszybszy i najbardziej komfortowy sposób na podróżowanie po aglomeracji. Ile czasu zajmują przekazy taksówkami w Toruniu?

Jeżeli chodzi o szybki i bezproblemowy transport z punktu do punktu taksówka to z pewnością najlepsze rozwiązanie. Toruń to miasto turystyczne, dlatego przejazd pomiędzy dworcami czy lotniskiem a atrakcjami jest znacznie usprawniony. Dla przykładu przejazd taksówką od Dworca Fryderyka Skarbka do centrum miasta, gdzie znajduje się większość atrakcji zajmie nam około 10 minut. Warto wspomnieć, że jeśli będziemy pokonywać ten sam odcinek samochodem prywatnym czy komunikacją miejską zajmie nam to 20 minut, co oznacza, że dojazd będzie trwał dwa razy dużej. Bardzo popularnym miejscem od którego wielu podróżnych zaczyna zwiedzanie Torunia jest Stare Miasto. Wielu turystów szuka dojazdu do Lotniska w Toruniu.

Średni czas przejazdu taksówką ze Starego miasta do Lotniska wynosi około 20 minut, natomiast innymi środkami transportu, szczególnie w godzinach popołudniowych, kiedy ulice są zakorkowane nawet do 40 minut. Różnica w czasie przejazdów wynika zazwyczaj ze znacznych udogodnień w ruchu jakie posiadają taksówki. Możliwość korzystania z bus pasów znacznie przyspiesza czas jazdy. W mieście znajduje się również wiele miejsc postojowych, z których korzystają taksówkarze. Specjalne parkingi znaczenie ułatwiają parkowanie oraz pozwalają na punktualne dotarcie na wyznaczone miejsce w możliwie najkrótszym czasie.

Miejsca, które warto zobaczyć w Toruniu

Toruń to miasto obfitujące w liczne zabytki architektury. Posiada ono bardzo złożoną historię, która przez lata stworzyła barwną mozaikę katedr, kościołów oraz zabytkowych świeckich budynków zachwycających mieszanką stylów z różnych epok. Przeważająca część budowli religijnych, wśród których warto wymienić kościół Świętego Jakuba to zabytki gotyckie o strzelistych formach zaskakujących swoim oryginalnym wyglądem.

Będąc w Toruniu na pewno warto odwiedzić Stary Rynek, który stanowi jedną z najważniejszych atrakcji miasta. Stylowe kamieniczki w połączeniu z nowoczesnością tworzą niesamowite połączenie kolorów i kształtów architektonicznych. To właśnie tam znajdują się pomniki historycznych postaci oraz piernikowa aleja gwiazd, a także znany w całej Polsce słynny, toruński ratusz. Na Starym rynku można zwiedzić także bardzo interesujące muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu czy Kamienicę Pod Gwiazdą. Toruń to z całą pewnością miasto, które spodoba się każdemu miłośnikowi zabytków architektury, ale także miłośnikom legend i historii, które posiada miasto.

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Toruń?

Toruń to miasto w którym urodził się znany na całym świecie astronom - Mikołaj Kopernik i bez wątpienia jest to podstawowy powód dla którego warto tam pojechać. Miasto posiada muzeum znanego astronoma, w którym można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat jego życia oraz osiągnięć. Dla osób lubiących gwiazdy i palmety ważnym punktem będzie również toruńskie planetarium, które jest bardzo rozbudowanym obiektem, w którym odbywają się piękne seanse astronomiczne.

W Toruniu znajduje się także atrakcja, która ucieszy każdego łasucha. To właśnie tam można zwiedzić jedyne w Polsce Muzeum Toruńskiego Piernika. Jest to absolutnie wyjątkowe miejsce, który z pewnością spodoba się dzieciom. W muzeum regularne odbywają się wydarzenia kulturalne, które dodatkowo zachęcają do zwiedzania. Bardzo często  organizuje się tam atrakcyjne dla najmłodszych słuchowiska toruńskich legend rozbudzające wyobraźnię. Jest to świetna atrakcja nie tylko dla maluchów, ale także dla dorosłych.

Toruń to nie tylko gwarne rozrywki czy hałaśliwe ulice centrum. Przez miasto przepływa również największa rzeka w Polsce - Wisła. Wzdłuż toruńskiego brzegu roztaczają się pełne spokoju i uroku zielone zakątki, które warto odwiedzić. Dla miłośników przyrody niewątpliwie ciekawą atrakcją będzie platforma widokowa, z której można podziwiać dzikie, nadrzeczne zarośla oraz trzcinowiska pełne bujnej przyrody w których kryją się ptaki różnych gatunków. Są one rajem dla obserwatorów natury i ornitologów, którzy szczególnie wczesną wiosną mogą wypatrzyć tutaj wiele rzadkich gatunków ptaków podczas przelotów.

Nadwiślańskie plaże Torunia to punkty uwielbiane przez mieszkańców miasta. Stanowią one idealnie miejsca rekreacyjne na weekendowe grille i pikniki. Podczas dni wolnych miejsca w pobliżu wody tętnią życiem. To właśnie tutaj można odpocząć po zwiedzaniu zabytków oraz odnaleźć chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku.

Wśród najciekawszych miejsc w Polsce z pewnością należy wymienić Toruń. Jest to aglomeracja pełna kontrastów takich jak bliskie sąsiedztwo przyrody i zabytków. Jest ono godne uwagi, nie tylko ze względu na intrygującą historię, ale również z powodu niesamowitej różnorodności atrakcji jakie można tam znaleźć. Warto wziąć je pod uwagę  podczas planowania wakacyjnych wyjazdów, ponieważ jego złożony charakter może zaskoczyć nawet najbardziej wymagających turystów. Weekend w Toruniu może stać się niesamowicie ciekawy, a gwarne uliczki i pełne korzennych zapachów kawiarenki zachwycające całą gamą kolorów z pewnością zachęcą każdego do kolejnych odwiedzin tego wyjątkowo urokliwego miasta.