Taxi Poznań - tanio

Eco taxi Poznań 61 250 33 33 Opłata początkowa 6.50 zł Cena za km. od 2 zł
4,0 WIĘCEJ
M1 Taxi Poznań 61 8 222 222 61 8 22 99 22 Opłata początkowa 5.25 zł Cena za km. od 2.07 zł
1,4 WIĘCEJ
Multi Taxi Poznań +48538775553 Cena za km. od 3 zł
5,0 WIĘCEJ
Opti Poznań +48 608 300 500 Opłata początkowa 5.00 zł Cena za km. od 2.4 zł
0,7 WIĘCEJ
Radio Taxi RMI Poznań +48 61 8 219 219 +48 61 1 96 68 Opłata początkowa 6.90 zł Cena za km. od 2.6 zł
1,0 WIĘCEJ
Super Taxi Poznań (61) 196-22 (61) 662-96-22 Opłata początkowa 6.30 zł Cena za km. od 2.18 zł
4,5 WIĘCEJ

Najważniejsze informacje - taxi Poznań

Przewoźnik, który dysponuje najniższą opłatą początkową to M1 Taxi Poznań - która wynośi 5.25 zł. Natomiast najniższa opłata za kilometr Twojej podróży to 2 zł z przewoźnikiem Eco taxi Poznań , do którego możesz zadzwonić, korzystając z numeru: 61 250 33 33 . Najlepsze opinie wśród naszych Użytkowników uzyskał Multi Taxi Poznań , do którego możesz zadzwonić, korzystając z numeru: +48538775553 . Warto podkreślić, iż to nie cała oferta miasta Poznań. Do Państwa dyspozycji są również:

Opti Poznań
Super Taxi Poznań
Radio Taxi RMI Poznań

Dzięki dużemu wyborowi przewoźników, gwarantujemy najszerszą ofertę przewozów w mieście Poznań.

Taxi Poznań wygodną opcją

Poznań to miasto, w którym dostaniemy różnorodną ofertę taksówek. Bez względu na to, czy jesteś turystą i potrzebujesz szybkiej podwózki na Stary Rynek, czy biznesmenem, który spieszy się do pracy, bez problemu zamówisz przejazd z każdej części miasta. Kierowcy dostaną się do każdego zakątka miasta — od Strzeszyna przez Stare Miasto, aż po Szczepankowo.

Ceny mogą się różnić w zależności od przewoźnika, dnia i godziny, w którym zamawiamy przejazd. Ofert jest tak dużo, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Wielu taksówkarzy wprowadza do swojej oferty obsługę kart płatniczych oraz karty stałego klienta. Coraz popularniejsze stają się także aplikacje, dzięki którym możemy szybko zamówić taksówkę do miejsca, w którym się znajdujemy bez konieczności dzwonienia. Widać na nich dokładną trasę przejazdu, wyliczone koszty, godzinę przyjazdu taksówki oraz dojazdu na miejsce. Możemy także wybrać standard samochodu.

Atrakcje w Poznaniu

Najważniejszym punktem w Poznaniu, który powinien zobaczyć każdy turysta, bez wątpienia jest Stary Rynek. Przepiękna architektura oraz nastrojowe kawiarenki i restauracje przyciągają tłumy turystów. Dojazd z dworca kolejowego na rynek zajmuje około 13 minut taksówką, natomiast z lotniska Poznań — Ławica dostaniemy się tam w około 25 minut. Dla porównania dojazd z lotniska na rynek komunikacją miejską zająłby nam około 46 minut, czyli prawie dwa razy więcej.

Będąc na Starym Rynku, warto zwrócić uwagę na poznański Ratusz, który został wybudowany ponad 800 lat temu. Dziś znajduje się tam Muzeum Historii Miasta Poznania. Codziennie z wieży ratuszowej można też usłyszeć hejnał oraz zobaczyć słynne poznańskie koziołki.

Bardzo popularnym miejscem w Poznaniu i okolicach jest też Jezioro Maltańskie. Jest to sztuczny zbiornik wodny, w którym co 4 lata woda jest wymieniana na nową. Na zachodniej części jeziora znajduje się największa pływająca fontanna w Polsce. Na Jeziorze Maltańskim często odbywają się zawody w sportach wodnych, a najbardziej wyczekiwane są Mistrzostwa Świata w kajakarstwie. Dojazd spod Ratusza nad samo jezioro to około 16 minut jazdy taksówką. Z Galerii Malta to tylko 13 minut drogi, a z Galerii Pestka 26 minut. Decydując się na dojazd tramwajem, oprócz dłuższego czasu przejazdu trzeba także doliczyć pieszy spacer na przystanek, a potem z przystanku nad jezioro.

W okolicach Jeziora Maltańskiego znajduje się Nowe Zoo, które warto odwiedzić nie tylko z dziećmi. Jest to drugi co do wielkości ogród zoologiczny w Europie, gdzie znajdziemy kilka gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz jedną z największych w Europie kolekcję ptaków drapieżnych i sów. Żeby dostać się tam taksówką z dworca kolejowego, potrzebujemy około 20 minut, a tramwajem zajmie nam to średnio 40 minut lub więcej, w zależności od linii tramwajowej. Przejazd taksówką ze Starego Rynku zajmie tylko 11 minut, a z Galerii Malta 9 minut.

Obowiązkowym punktem na turystycznej liście Poznania jest Ostrów Tumski. Jest to wyspa bardzo bogata historycznie. Znajduje się tam kościół Najświętszej Maryi Panny, w którym niegdyś swoją siedzibę miał sam Mieszko I. Można tam zobaczyć również najstarszą polską katedrę, nazywaną także "matką wszystkich katedr", Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła. Z lotniska Poznań — Ławica dostaniemy się tam taksówką w około 30 minut. Z kolei czas dojazdu tramwajem to od 40 do 54 minut. Aby dotrzeć tam z dworca autobusowego taksówką, musimy zarezerwować około 18 minut czasu na dojazd. Ze Starego Rynku to tylko 8 minut drogi taksówką.

Poznań na weekend

Poznań to idealne miasto na weekendowy wypad. Najlepszym okresem na wycieczkę jest oczywiście lato. W ciepłe dni warto wykorzystać uroki Jeziora Maltańskiego i otaczających go atrakcji, takich jak Termy Maltańskie, Park Linowy nad Maltą oraz kolejka górska "Adrenaline". Oprócz spaceru wokół jeziora trzeba koniecznie przejść przez kładkę wśród drzew nad Szklarnią w okolicach Nowego Zoo oraz wstąpić do Parku Tysiąclecia. W mroźne dni na amatorów sportów zimowych czeka stok narciarski Maltaski. W okolicy jeziora znajduje się także popularna wśród młodzieży atrakcja Malta Escape Room.

Świetną zabawą podczas zwiedzania Poznania jest Quest Wielkopolski. Są to wierszowane zagadki, które prowadzą przez najciekawsze miejsca w mieście i jego okolicy. Dzięki takiej formie zwiedzania można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji, które trudno wyłapać przy samodzielnym zwiedzaniu miasta. Nad treścią questów czuwa Wojewódzkiej Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury, dlatego wszystkie informacje są sprawdzone. Spacer z questami to zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Poznań dla studentów

Poznań to także miasto atrakcyjne dla studentów. Mnóstwo koncertów, imprez, festiwali i innych ciekawych wydarzeń kulturalnych przyciąga studentów z całej Polski. Najbardziej znanych wydarzeniem jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta, który odbywa się w ostatnich dniach czerwca. Najciekawszym aspektem tego festiwalu jest  niecodzienne osadzenie sztuki, dlatego rolę sceny przyjmują dawne budynki fabryczne, sztuczne lodowisko, I tym podobne.

Popularnym wydarzeniem jest również Festiwal Transatlantyk, który składa z pokazów filmowych, również tych plenerowych. W czasie festiwalu odbywają się panele dyskusyjne, koncerty, warsztaty oraz kolacja organizowana w ramach Kina Kulinarnego, na której serwowane są posiłki inspirowane różnymi filmami.

Jedną z imprez nawiązujących do historycznej przeszłości miasta jest Jarmark Świętojański. Można na nim kupić piękne wyroby rękodzielnicze, najróżniejsze antyki, a także specjały lokalnej kuchni. Jarmark odbywa się w drugiej połowie czerwca na Starym Rynku. W grudniu w tym miejscu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej.

Poza wydarzeniami kulturalnymi poznańscy studenci mogą bawić się w wielu ciekawych klubach na terenie miasta. Miłośnicy klimatu electro czy r'n'b powinni odwiedzić Klub Czekolada, czy Alcatraz. Dla fanów muzyki alternatywnej, rockowej i jazzowej idealnym miejscem będzie niezwykle popularny wśród studentów Blue Note. Ilość klubów i pubów w mieście gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wybrać się w weekendową podróż po poznańskich lokalach i znaleźć swoje ulubione miejsce.

Sprawdź też miasta: Piła