Taxi Łódź - tanio

Go Taxi 889 20 40 60 +48 510 198 444 Opłata początkowa 6.00 zł Cena za km. od 1.8 zł
4,5 WIĘCEJ
Green Cab Taxi +48 42 666 44 44 +48 664 608 608 Opłata początkowa 6.00 zł Cena za km. od 2 zł
0,7 WIĘCEJ
MPT Radio Taxi 919 Łódź 42 191 91 800 500 919 Opłata początkowa 6.00 zł Cena za km. od 2.2 zł
2,5 WIĘCEJ
Rydwany Miasta 512 50 40 30 Opłata początkowa 4.80 zł Cena za km. od 1.92 zł
1,7 WIĘCEJ
Taxi DeDriver Łódź 42 652-22-22 796-683-333 Opłata początkowa 5.95 zł Cena za km. od 1.8 zł
4,5 WIĘCEJ
Taxi Dwa Dwa 800 300 200 Opłata początkowa 6.10 zł Cena za km. od 2.2 zł
5,0 WIĘCEJ
Taxi Fixy Łódź 800 111 111 Opłata początkowa 5.90 zł Cena za km. od 1.92 zł
5,0 WIĘCEJ
Taxi Fortuna 790110110 887633900 Opłata początkowa 6 zł Cena za km. od 2 zł
4,2 WIĘCEJ
Taxi Plus Łódź 800 500 500 800 111 111 Opłata początkowa 6.90 zł Cena za km. od 3.3 zł
2,0 WIĘCEJ
Taxi Zgierz (+48) 695-123-752 Opłata początkowa 7.50 zł Cena za km. od 2 zł
4,5 WIĘCEJ

Najważniejsze informacje - taxi Łódź

Przewoźnik, który dysponuje najniższą opłatą początkową to Rydwany Miasta - która wynośi 4.80 zł. Natomiast najniższa opłata za kilometr Twojej podróży to 1.8 zł z przewoźnikiem Taxi DeDriver Łódź , do którego możesz zadzwonić, korzystając z numeru: 42 652-22-22 . Najlepsze opinie wśród naszych Użytkowników uzyskał Taxi Dwa Dwa , do którego możesz zadzwonić, korzystając z numeru: 800 300 200 . Warto podkreślić, iż to nie cała oferta miasta Łódź. Do Państwa dyspozycji są również:

Go Taxi
Taxi Fixy Łódź
Green Cab Taxi

Dzięki dużemu wyborowi przewoźników, gwarantujemy najszerszą ofertę przewozów w mieście Łódź.

Taxi Łódź – informacje, których potrzebujesz

Łódź jest miastem, w którym znajduje się duży wybór ofert taksówek. Na łódzkim rynku można znaleźć dużą różnorodność przewoźników. Przemieszczanie się po tak dużej aglomeracji nie zawsze jest łatwe, a korzystanie z przewozów taksówkami jest niewątpliwie najszybszym i najwygodniejszym sposobem przemieszczania się po mieście. Jeżeli chodzi o koszt przejazdu ceny są różne, wszystko zależy od przewoźnika oraz długości kursu. Przeciętny koszt przejazdu wynosi od 3 zł - 7zł za kilometr, a w 3 i 4 taryfie może wynosić nawet do 10 zł za kilometr. Cena za przejazd taksówką zależy również od części miasta oraz taryfy w jakiej będziemy się przemieszczać. W Łodzi zupełnie inne ceny obowiązują do przejazdów na obrzeża miasta takie jak skrajne rejony Widzewa czy Bałut , gdzie koszty przejazdu taksówką są o wiele wyższe niż w Śródmieściu.

Przykładowe trasy jak długo trwają przejazdy po Łodzi?

Łódź podobne jak inne duże aglomeracje jest miastem, w którym problem stanowią zakorkowane ulice, szczególnie w godzinach szczytu. Jeżeli korzystamy z przejazdu taksówką trasa z dwóch skrajnych części Łodzi na przykład z Widzewa na Górną w godzinach popołudniowych zajmie nam około 40 minut. To o prawie szybciej o połowę szybciej niż podczas korzystania z komunikacji miejskiej czy podróży prywatnym samochodem.

Taksówki posiadają znaczne przywileje jeśli chodzi o przemieszczanie się po Łodzi takie jak na przykład możliwość korzystania z bus pasów. Trasa na Dworzec Kaliski ze Śródmieścia to odcienek często wybierany przez klientów taksówek. Obecnie jest ona znacznie usprawniona z powodu objazdów z jakich korzysta wielu taksówkarzy. Można pokonać ją w czasie około pół godziny. Jeszcze szybciej można dotrzeć z centrum miasta na Dworzec Fabryczny. Zazwyczaj trasa taka zajmuje taksówce 20 minut. Warto również zwrócić uwagę na to, że Łódź posiada bardzo wiele miejsc postojowych dla taksówek, dlatego parkowanie nie jest bardzo trudne, w przeciwieństwie do problemów związanych z parkingami dostępnymi dla prywatnych samochodów osobowych. Korzystając z usług taksówek można znacznie zaoszczędzić czas oraz bez zbędnych komplikacji dotrzeć na miejsce punktualnie. Są to jedne z podstawowych zalet jakie daje możliwość przejazdu taksówkami.

Dlaczego warto odwiedzić Łódź?

Łódź to miasto słynące głównie z zabytków architektury. Na szczególną uwagę zasługują tu stare kamienice, klimatyczne uliczki oraz znana w całej Polsce najdłuższa ulica Piotrkowska. Posiada ona wiele atrakcji, z których warto skorzystać. Jedną z nich jest możliwość przejazdu rikszą rowerową, a także zwiedzenie podziemnego muzeum łódzkich kanałów. To właśnie ulica Piotrkowska zasługuje na miano łódzkiej królowej i z pewnością nie powinno zabraknąć jej na liście miejsc wartych odwiedzenia podczas wycieczki po Łodzi.

Kolejnym punktem, który bez wątpienia należy poznać to łódzka Manufaktura. Jest to centrum handlowe powstałe w miejscu dawnych dziewiętnastowiecznych fabryk robotniczych. Poprzez odnowienie budynków przy jednoczesnym zachowaniu starego stylu budowli osiągnięto niezwykły efekt, który zaskakuje swoją oryginalnością oraz unikatowym na skalę światową charakterem. Barwne fontanny, charakterystyczne, przytulne kawiarenki oraz ciepła atmosfera Manufaktury to kwintesencja Łodzi. W kompleksie centrum handlowego znajduje się również wiele muzeów, pokazów sztuki oraz kin, które sprawiają, że miasto jest jednym z największych ośrodków kultury w Polsce. Na rynku manufaktury regularnie odbywają się również tradycyjne jarmarki oraz wydarzenia podczas, których można spróbować regionalnych przysmaków z różnych części Polski i świata.

Oczywiście nie można zapominać o tym, że Łódź to miasto aktorów. Znajduje się tu Teatr Wielki, w którym wystawiane są spektakle znane na całym świecie. Łódź to miasto, które z pewnością spodoba się każdemu miłośnikowi zabytków, architektury a także koneserom sztuki, których zaskoczy swoją różnorodnością oraz skłoni do historycznych refleksji.

Jakie przyrodnicze zakątki skrywa Łódź?

Odwiedzając Łódź należy pamiętać, że nie jest to wyłącznie miasto pełne zatłoczonych uliczek, domów czy krzykliwych kamienic. Oprócz pełnej życia ulicy Piotrkowskiej czy gwarnej Manufaktury, miasto posiada również miejsca dające chwilę wytchnienia oraz odpoczynku od miejskiego gwaru. Odwiedzając Łódź bez wątpienia warto zobaczyć Łagiewniki. Jest to największy kompleks leśny w Europie znajdujący się w granicach miasta, dlatego też jest on tak niepowtarzalny i urokliwy. Łagiewnickie lasy skrywają wiele ciekawych historii, które można poznać podczas wypraw po leśnych szlakach. Jest to miejsce najczęściej wybierane przez łodzian na spacery oraz weekendowe wycieczki rowerowe.

Oprócz Łagiewnik w Łodzi znajduje się także zaciszne lotnisko Lublinek, którego pełna zieleni okolica również stanowi idealne miejsce na odpoczynek czy spontaniczny piknik.Podczas pobytu w Łodzi z pewnością należy odwiedzić również Łódzkie Bałuty. Jest to dzielnica obfitująca w zieleń. To właśnie na niej znajduje się wiele parków oraz zieleńców posiadających własną, intrygującą historię. Na terenie większości z nich podczas drugiej wojny światowej znajdował się obóz dla dzieci oraz getto. Obecnie obszar ten upamiętnia pomnik złamanego serca w Parku im. Szarych Szeregów. Zaledwie sto metrów dalej kilkanaście lat temu powstał nie mniej ciekawy Park Ocalałych. Właśnie tam znajduje się słynne w całej Polsce Centrum Marka Edelmana, które powstało aby upamiętnić Żydów ocalałych z zagłady podczas drugiej wojny światowej. W Parku znajduje się również kilka pomników przyrody oraz górka, ze szczytu, której rozpościera się przepiękna panorama na całą dzielnicę.

Tour po łódzkich parkach może okazać się niezwykle ciekawym pomysłem na rodzinny weekend. Jeżeli przypadkiem znajdziemy się w Łodzi warto skorzystać z wycieczki i poznać tajemnicze zakamarki miasta przesiąknięte do kości intrygującą i założoną historyczną mieszanką kultur, które spotkały się przez setki lat na terenie dzisiejszej Łodzi.